Registruokis tel: 8-37-311274, Savanorių pr. 284, Kaunas (”Ortopedijos technika” pastate)
Dirbame kasdien rpstomatologija@gmail.com

Dantų implantų priežiūra

Dantų implantų priežiūra

dantu implantai

Žmonės, kurie turi dantų implantus, turi prižiūrėti juos kaip ir sveikus dantis, tačiau taip pat dar yra keletas taisyklių, kuriomis reiktų vadovautis, kad implantai sėkmingai ir ilgai funkcionuotų burnoje.

  1. Pacientams, turintiems implantus, griežtai draudžiama implantų valymui naudoti smeigtukus, sąvaržėles ir kitus metalinius daiktus, kurie gali subraižyti metalinius paviršius ir skatinti apnašų kaupimąsi ant jų.
  2. Dantų šepetėlis.Kasdienei implantų priežiūrai rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį. Valant šepetėlio šereliai kontaktuoja su metaliniais paviršiais 45 laipsnių kampu, taip sumažinant jų subraižymo ir minkštųjų audinių pažeidimo riziką. Vieno danties šepetėlis palengvina pavienių implantų ir tarpdančių apie juos priežiūrą. Implantų priežiūrai taip pat galima naudoti elektrinius šepetėlius. Jais burną valyti paprasčiau, todėl net apie 95 % pacientų tokį valymo būdą vertina palankiai. Elektrinio šepetėlio šereliai kaip ir rankinių turi būti minkšti.
  3. Tarpdančių šepetėliai.Tarpdančių šepetėlį naudoti vieną arba du kartus per dieną sunkiai prieinamiems tarpdančiams valyti. Dėl implantų ir atramų paviršių subraižymo rizikos rekomenduojama naudoti šepetėlius, kurių metalinė viela yra padengta nailono sluoksniu. Šepetėlio dydis turi būti parenkamas pagal tarpdančio plotį.
  4. Tarpdančių siūlas. Tarpams tarp implantų rekomenduojamas ir dantų siūlas ar juosta. Specialiai pritaikytas siūlas (Superfloss), kurio vienas galas yra kietesnis, lengvai prakišamas pro tarpdantį.
  5. Skalavimo skystis.Kai yra sričių, kurias sunku išvalyti, rekomenduojama periodiškai naudoti antiseptinį burnos skalavimo skystį, kurio sudėtyje būtų chlorheksidino gliukonato.
  6. Turintiems dantų implantus profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti ne rečiau kaip kas 3-6 mėnesius.

Svarbu žinoti:

Gerai prižiūrintis dantis sveikas žmogus turi atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą 1–2 kartus per metus.

  • Asmeniui, neturinčiam higienos įpročių, apnašos ir konkrementai formuojasi daug greičiau, todėl profesionali burnos higienos procedūra turi būti atliekama kas 3–4, o sergantiems periodonto ligomis – kas 1–4 mėnesius.
  • Ortodontinio gydymo metu profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti kas 1–3, o nešiojantiesiems implantus ne rečiau kaip kas 3–6 mėnesius.
  • Labai svarbu stebėti burnos ertmės būklę nėštumo laikotarpiu.