Registruokis tel: 8-37-311274, Savanorių pr. 284, Kaunas (”Ortopedijos technika” pastate)
Dirbame kasdien rpstomatologija@gmail.com

Dantų apnašos

Dantų apnašos

dantu apnasos

Dantų apnašos yra ant danties paviršiaus susidarančios medžiagų sankaupos, kurios yra pagrindinė dantų ėduonies ir periodonto ligų išsivystymo priežastis. Apnašos pradeda formuotis 10 -14 valandų po dantų valymo šepetėliu.

Dantų apnašos gali būti matomos plika akimi arba išryškėja nudažius specialiomis medžiagomis (pvz., fuksinu, metileno mėliu). Apnašos gali kauptis ir virš dantenų, ir po dantenomis. Napašalintos minkštosios apnašos ilgainiui mineralizuojasi, kietėja ir tampa dantų akmenimis, t.y. konkrementais. Jie patys kraštinio periodonto uždegimo nesukelia, bet sudaro sąlygas kauptis minkštosioms apnašoms, kuriose yra periodonto ligas sukeliančių mikroorganizmų.

Rekomenduojama du kartus per metus apsilankyti pas burnos higienistą, kad jis atliktų profilaktinę procedūrą – dantų apnašų šalinimą. Profesionalus apnašų šalinimas atliekamas naudojant ultragarsinius skalerius, rankinius instrumentus, poliravimo priemones, smėliasrovės įrangą ir įvairias poliravimo pastas. Esant indikacijoms, tikslinga naudoti ir fluoro preparatus, kurie padėtų spręsti susidariusią problemą. Burnos higienistas apmokys kaip taisyklingai atlikti individualią burnos higieną namuose, bei parinks tam tinkamiausias priemones.

Svarbu suprasti, jog vienas burnos higienistas nepajėgus užtikrinti geros paciento burnos sveikatos. Pacientas turi suvokti, kad didele dalimi už tai yra atsakingas jis pats.   Jis turi tinkamai bei kokybiškai atlikti individualią burnos higieną, nes tik abipusis ir glaudus,  paciento ir burnos higienisto bendradarbiavimas lems gerus rezultatus.